Zatímco na koupi klasického bytu či domu byste potřebovali pořádně vysokou hypotéku, tak na pořízení mobilního domu vám bohatě postačí běžný úvěr, tedy v případě, že nemáte žádné vlastní úspory.
Konkrétní cena mobilního domu se totiž vždy odvíjí podle toho, zda máte zájem o sezónní bydlení anebo o bydlení trvalé, jakou velikost domu sháníte a jak má být vybavený. Ovšem pravda je, že i když si pořídíte ten největší možný luxus, tak vás vyjde na zlomek ceny pořízení klasického domu.
Nicméně nemusíte se bát, že by to bylo dáno tím, že byste ztratili něco z předpokládaného komfortu vlastního bydlení. Ba naopak, na rozdíl od bytu se v mobilním domě nebudete muset potýkat s žádnými problematickými sousedy. I když nemá pevné základy, tak stojí v krajině samostatně a vy tak budete mít i vlastní kus půdy okolo domu, byť by byl malinký.
V žádném případě se však nemusíte bát toho, že byste žili jako potulní komedianti v maringotce. Mobilní dům nemá s maringotkou nic společného a uvnitř je naprosto k nerozeznání od klasického bytu, takže nepoznáte rozdíl, zda jste v interiéru menšího bytu anebo v mobilním domě. Naopak zvenčí vypadá takový dům jako klasický menší domek anebo chatka. Jako mobilní se totiž označuje pouze proto, že nemá pevné základy spojené se zemí, a proto jej můžete kdykoli s pomocí speciálního vozidla přemístit z místa na místo. Změna adresy tak pro vás nemusí znamenat ani ten nejmenší problém.
Ovšem to nejlepší, co můžete udělat je, když se o všem přesvědčíte na vlastní oči – třeba tak, že zavítáte do centra vzorových domů.