Bylinné produkty fungují i dnes

Přírodní skvosty se prodávají v dnešní době poměrně dost dobře. Většina lidí totiž hledá opětovně pomoc v přírodě a vyhledávají na své problémy nebo neduhy vhodné bylinky. Některé přírodní zdroje, které se používaly před tisíci lety, se dají zakoupit i dnes. Je ale pravdou, že ne vždy jsou žádanými produkty na trhu. O tom by se mohlo vyprávět. Mezi jednu takovou rostlinu patří i kratom. U nás ještě není tolik známý, ale kdo ho jednou vyzkoušel, tak byl překvapený jeho účinky. Nejčastěji je známý jako kratom čaj, který se připravuje podobně jako naše bylinkové čaje a stejným způsobem se popíjí po malých doušcích.

kratom bílý

Proč je kratom tolik žádaný

Největší reklamu mu nedělají velké společnosti, reklamní spoty nebo jiné propagace. Jsou to uživatelé, kteří vyzkoušeli, jak chutná, a především jaké má účinky. Musí se zacházet s kratomem velmi opatrně, jelikož se řadí mezi rostlinnou drogu, ale ostatně tam patří veškeré bylinky. I zde je nutné k jejich konzumaci přistupovat velmi shovívavě. Ve většině případů se kratom k nám exportuje z mladých stromků, které jsou ve výsadbě. Ty ovšem nemají takovou sílu, jako když se budou sklízet listy z dospělých stromů. Kvalita kratomu se také liší tím, kde jej na trh dodává a přirozeně farmáři, kteří zpracovávají kratom tradičním způsobem, dodávají tu nejlepší kvalitu.

kratom zelený

Skvělý prostředek na změnu

Uživatelé jsou přímo nadšení účinky kratomu, který jim dodává dostatečnou energii. Někteří dokonce zaznamenali změnu nálady nebo snadnější překonání i chronické bolesti. Je pravdou, že vše je velmi individuální. Kratom může působit jako perfektní stimulant, ale také ve vyšších dávkách jako sedativum. Listy obsahují celou řadu bioaktivních látek, z nichž nejvýznamnější jsou mitragynin a 7-hydroxy-mitragynin a ty jsou právě tou nejpodstatnější složkou. Na přípravu čaje bude stačit jedna kávová lžička kvalitního drceného prášku.