Co je to regresní terapie


Snad každý z nás má nějaké problémy, ať už psychické či zdravotní, se kterými si pořádně neví rady. Když ani lékaři nepomohou, není divu, že zkoušejí hledat pomoc jinde. A dříve či později narazí při hledání odpovědí na internetové stránky s nabídkou regresní terapie. O co se vlastně jedná?stará zarostlá ulice

Odpověď je poměrně jednoduchá. Někteří lidé věří, že život, který právě žijeme, není náš první. A že některé zdravotní či psychické problémy, jako je astma nebo nejrůznější fobie, vycházejí právě z našich minulých životů. Jak se s tím ale vypořádat, když samozřejmě nevíme, co se nám tehdy údajně stalo?

A zde právě přichází ke slovu regresní terapie. Během ní si budete moci pomocí hypnózy a podobných technik vzpomenout na své minulé životy, na to, co se vám tehdy stalo a tedy i na kořen vašich problémů. A od toho už je jen krůček k tomu, abyste se s nimi vypořádali.

Je pravda, že většinu klientů neláká ani tak možnost vypořádat se s problémy, jako spíše poznat, kým jsme kdysi byli. Všichni doufají, že byli nějakou významnou osobností, nebo nějakou historickou postavu znali. Koneckonců, kdo by nechtěl zjistit, že byl kdysi například Karlem IV., Ramsesem nebo Caesarem. To, že šance na něco takového je naprosto minimální, ještě menší než šance vyhrát hlavní výhru v loterii, nás příliš netrápí.zlaté kapesní hodinky

Zde je však nutno podotknout, že z vědeckého hlediska nejenže nemá tato metoda žádné opodstatnění, ale dokonce se jedná o naprostý nesmysl. Dnes již totiž víme, jakým způsobem se vzpomínky ukládají a dokonce i do jaké části mozku. Ať se nám to líbí nebo ne, každá vzpomínka je jen výsledkem elektrochemických procesů probíhajících v našem těle. Z čehož samozřejmě vyplývá, že vzpomínky na jiný život mít zkrátka nemůžeme.

Nedávejte tedy peníze šarlatánům a raději vyhledejte odbornou pomoc. Bude to rozhodně účinnější a nepřijdete o své peníze.