Domácí kancelář

Pracovat z domova vypadá na první pohled velmi lákavě. Vše si moci zorganizovat podle svého, nemuset nikam dojíždět ani docházet, být omezen pouze termínem odevzdání práce atd. Jenomže toto vyžaduje člověka oplývajícího smyslem pro disciplínu a povinnost, pro kterého je slovo prokrastinace neznámým pojmem. V domácím prostředí se nám může chtít místo práce zhlédnout film, uklízet, prát, hrát si s dětmi, projíždět internet apod. Zejména, nejsme-li v bytě či domě sami. Účinným řešením je zařídit si a využívat samostatnou místnost jako domácí kancelář.
domácí pracovní prostor
Pracovna by měla být uspořádaná a uklizená, bez zbytečných věcí, které by odváděly pozornost. Měl by v ní být pořádek, chaos nepůsobí dobře ani na nás, natož na případné klienty. V každé pracovně musí být stůl a židle. Velikost a typ stolu záleží na tom, zda pracujete na počítači nebo jen notebooku, jestli potřebujete více odkládacího místa na používanou literaturu nebo jestli kreslíte či rýsujete. Pracovní židle by měla být s kolečky, s opěrkami na ruce a kvalitou odpovídat množství času, který na ní strávíme. Podle typu práce přemýšlíme o množství potřebného úložného prostoru. Někdo preferuje police, někdo skříňky. Šikovné jsou i různé nástěnky, pořadače, kartotéky, kancelářské kontejnery, což jsou šuplíkové skříňky na kolečkách, které se dají umístit třeba pod stůl.
Zakoupit se dají přímo celé kancelářské sestavy, které již obsahují stůl, skříňky, police atd. Vše spolu barevně ladí a jde jen o to rozhodnout se, který typ se hodí k naší práci, do zvoleného prostoru a jaké barevné provedení se nám líbí.
domácí kancelář
Důležitou součástí kanceláře je osvětlení. Ideální je co nejvíce denního světla, ale pro případ příliš silného slunečního svitu okna opatříme žaluziemi. Je třeba pořídit nějakou lampičku na stůl, která se dá natáčet podle potřeby a její světlo je nám příjemné. Vhodné je i stropní osvětlení, které osvětlí celou místnost. Jako podlahovou krytinu zvolíme buď dobře udržovatelný koberec nebo plovoucí podlahu. Chceme-li prostor něčím oživit, lze doplnit květinami na okně nebo velkou květinou, která stojí přímo na podlaze v ozdobném květináči. Podle potřeb a vkusu každého můžeme vystavit nějaké fotografie nebo na stěnu dát obraz, plakát či kalendář. Důležité je cítit se v pracovně dobře a pohodlně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup