Jak vybrat vhodné lustry do jednotlivých mísností

Zajistit dobré kvalitní a estetické osvětlení je velmi důležité pro každý dům a byt. Osvětlení dokáže s daným prostorem udělat divy. Dokáže upoutat pozornost na část místnosti, zvýraznit nějaký kus nábytku či doplňku. Osvětlení také dokáže navodit určitou požadovanou atmosféru. V některých místnostech je třeba mít více světla než v jiných. Nebo je třeba mít v určitých místnostech více osvětlené ty části, kde se pracuje, čte či hraje a tvoří.

lustr v obývacím pokoji

Proto je třeba zvážit u každé místnosti několik kritérií. Brát v úvahu do jakého stylu je celý dům či byt laděn. Zda má daná místnost nějaký styl, který chcete zachovat. Lustr totiž dokáže skvěle doladit celou místnost. Může být výrazný a poutat pozornost nebo naopak nenápadný a být jen praktickým kusem v domácnosti.

Do každé místnosti se také hodí jiný tvar a zpracování lustru. Jiný lustr dáte do obývacího pokoje, ložnice a jiný lustr do jídelny. Lustr v jídelně musí osvětlit hlavně stůl. Do velkých jídelních místností se hodí dominantní lustr, který upoutá pozornost a bude vrhat hodně světla na určité místo.

lustr do jídelny

Naopak lustr v ložnici může být takový, který dané světlo bude více pohlcovat. Světlo v ložnici nemusí být ostré. Má být tlumené a navodit správnou klidnou atmosféru. Správě by i před spaním mělo být světlo už tlumené a žluté. A to minimálně dvě hodiny před spánkem. Nato je třeba nezapomínat i u dětí a snažit se takto nasvítit i dětský pokoj.

Na výběr je mnoho lustrů, jejich zpracování, různých provedení a také mnoho stylů a různých materiálů. Vybrat si tak můžete speciální lustry do každé vaší místnosti, každého pokoje a vybavit tak můžete skvěle celý váš dům a byt. Vhodné jsou i lustry, které dokážou světlo měnit. Dá se u nich světlo ztlumit, zesílit a měnit jeho barvu. Takové lustry v některých místnostech také určitě velmi využijete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup