Jezdíme na elektrokole!

Jízda na elektrokolech je v posledních letech stále více oblíbenou aktivitou. Jezdí se na nich dobře na delší výlety, někteří lidé je využívají běžně i na cestu do práce. Tato kola jsou o něco dražší, než ta klasická (zaplatíme za ně řádově několik desítek tisíc). Ovšem v dnešní době různých prodejních akcí a výprodejů můžeme využít k jejich pořízení výprodej elektrokol. A tím náklady na ně podstatně snížit. Pokud to s nimi totiž „myslíme vážně“ a hodláme jezdit pravidelně, oceníme kola vlastní. Půjčování těchto kol také něco stojí, navíc je potřeba počítat s tím, že v půjčovnách musíme většinou nechat dost velké zálohy v hotovosti (musíme počítat minimálně s 10 tisíci Kč). Využít půjčovny je vhodné například na dovolené, pokud si chceme zpestřit pobyt nějakým hezkým výletem.

cyklista

Elektropohon pomáhá jen když chceme
Jde v podstatě o klasické jízdní (nebo terénní horské) kolo, k jehož výbavě je přidán systém elektrického pohonu. Tento pohon cyklistovi pomáhá podle toho, jak si sám nastaví. Intenzitu dopomoci regulujeme pomocí ovládacího panelu na řídítkách. Obvykle je na výběr z 3 až 5 stupňů. Takže každý si může vybrat podle své aktuální kondice.

Má ekologický a levný provoz
Elektrokola nevypouští samozřejmě do ovzduší žádné škodlivé látky. Jejich provozní náklady nejsou vysoké, také není potřeba platit za ně povinné ručení. A k jejich řízení nepotřebujeme vlastnit řidičský průkaz.

Typ pohonu elektrokola vybíráme dle užití

  • na silnice, na jízdu po městě – přední pohon
  • na jízdu mírným terénem – zadní pohon
  • na jízdu v náročných terénech – středový pohon

cyklistika

Další důležité parametry elektrokola
I tato kola mají samozřejmě různou nosnost. Pak je zde důležitá baterie a vybaveníprogramy. Nejnovější modely mají dojezdovou vzdálenost až 150 kilometrů. A rychlost až 30 km/h. Mají ve výbavě rychlodobíjení baterií, LCD ovládací panely s USB porty a displeji v barvách. Můžeme si vybrat z více stupňů asistence. Pro bezpečnost je samozřejmě důležitá kvalita použitých mechanických prvků. Při jízdě na elektrokolech nesmíme zapomínat, že je rychlé a má tedy o něco delší brzdnou dráhu než to klasické. Nešetříme tedy na kvalitních brzdách!