Kde všude se můžete setkat s metalhalogenidovou výbojkou

V současné době se velmi důrazně propaguje LED osvětlení, jehož výkonnost rok od roku stoupá. Zatímco ještě před patnácti lety nebyl o tyto výrobky příliš velký zájem, dnes se výkonné polovodičové čipy prosazují i ve svítidlech v exteriéru, pro osvětlování velkých ploch veřejného prostranství, dopravních uzlů, sportovišť atd.
Prozatím však v těchto místech stále dominují výbojky. Vysokotlaké zdroje, jejichž poměr provozních nákladů a výkonnosti je přijatelný a konkurenceschopný.

světla v noci

Sportoviště

Jedním z míst, kde se s nimi počítá, jsou sportovní areály. Zejména fotbalová hřiště, zimní stadiony, krytá i otevřená atletická sportoviště a mnoho dalších. Sportovci potřebují pro svůj výkon umělé světlo, jehož barva se co nejvíce přibližuje dennímu slunečnímu svitu, a to tyto zdroje umožňují.

Železniční depa, překladiště, nádraží a peróny

Modernizace železničních koridorů si za posledních dvacet let vyžádala značné investice do rekonstrukcí tratí a vybavení nádražních objektů a nástupišť. Nezapomnělo se ani na osvětlovací techniku, kde má stále své platné místo metalhalogenidová výbojka. Přijatelné provozní náklady a zavedená technologie spolu s vysokým světelným výkonem jsou hlavní důvody, proč se od těchto světelných zdrojů neustupuje.

vánoční osvětlení

Náročné výrobní provozy

V obřích výrobních halách a skladech pracují spolehlivě i za vyšších teplot. Jsou uzavřené v krytu z tvrzeného skla a s vysokým stupněm krytí IP. V náročných provozech se využívají již desítky let a jejich hlavní výhodou je snížení nákladů na výměnu vadného kusu, kdy se mění pouze zdroj, zatímco svítidlo zůstává neporušené. Problematické to naopak bývá u LED diodových halogenů, kde se u výkonných svítidel musí měnit celý korpus.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup