Naučte své partnery uklízet – alespoň po sobě, když už to s luxem nejde

Známe to asi všechny. Vrátíme se domů z práce po celodenním maratonu a po otevření dveří se to na nás všechno vyvalí. Zápach ze špinavých ponožek, kalhoty nalevo, tričko napravo, ve dřezu neumyté nádobí, děti místo úkolů hrají hry na počítači a váš miláček s pivem v ruce sedí u fotbalového zápasu v televizi. Vy vybalíte nákup a začnete pracovat na novo – další šichta doma vás totiž ještě čeká. Uděláte večeři, děti naženete k psacímu stolu, zapnete pračku špinavého prádla a ještě dostanete nadáno, proč se motáte před obrazovkou.
bordel na stole
Naprosto typické, tenhle pohled se totiž naskytne většině žen, po příchodu domů. Je na vás to konečně změnit – nejste přece ničí otrok. A už dávno je pryč doma, kdy ženy byli v domácnosti a na vaření a úklid měli dostatek času. Dnes ženy pracují stejně tak, jako muži a je tak zcela logické, že i domácí práce a vaření by měly být rozděleny stejným dílem. Nenechte svého partnera vymlouvat se na to, že je to ženská práce a dejte mu konečně najevo, že se šeredně mýlí.
pánská jízda
·         Nejste jeho matka: jste jeho žena a ne maminka, která se o všechno postará. To mu dejte najevo. A pokud nepomůže prosba nebo přemlouvání – přejděte do boje. Nechte špinavé prádlo na místě, tam kam ho odhodil, neperte mu klidně i týden a přestaňte vařit. Pro vás možná bude těžké na nic doma nesáhnout a žít v chlívku, ale i muži to začne časem vadit a možná se tak konečně zapojí alespoň částečně nebo se pokusí projevit snahu či zájem – vyzkoušejte to.
·         Motivujte ho, chvalte ho: nebojte se ani vytáhnout své ženské zbraně, něco mu slibte a ujistěte ho, že je natolik skvělý a schopný, že jistě zvládne i vynést odpadky nebo vytřít podlahu. Muži potřebují slyšet slova chvály, to je nabudí a zvedne z pohodlného gauče. Domluvte se na pravidlech, co kdo bude dělat. Za to mu pak dopřejte masáž nebo volný večer s přáteli a řekněte mu, jak moc vám to pomohlo, že je nejlepší – uvidíte, že to zafunguje.
nepořádek u stolu
·         Žehličku mu do ruky nedávejte – to ostatní klidně ano: jediné co po muži nechtějte, je žehlení. Nejenže je to vlastně úplně zbytečné a co si budeme, dnes žehlí už jen zlomek domácností, žehlení je skutečně jen ženská práce a navíc chlap by při této činnosti udělal víc škody než užitku a určitě nechcete, aby vaše oblíbená halenka skončila spálená. To ostatní mu, ale velmi ráda přenechejte. Mnoho mužů velmi rádo vaří, tak mu nechte kompletně všechnu práci v kuchyni. Včetně mytí nádobí, drhnutí dřezu, vynášení odpadků nebo chystání svačiny dětem.
Začněte pomalu a postupně svého miláčka zpracujte k více činnostem v domácnosti. A to by bylo, aby to nebylo.