Nepřítel zubů

Rozhodně to není zubař nebo zubařka, ale mnohdy jsme to my sami. Špatnou zubní hygienou, nebo že nechodíme na preventivní kontroly, si komplikujeme mnohdy svůj zdravotní stav. Například záněty dásní nejsou v první fázi bolestivé, a přesto postihují mnohé z nás. Je pravdou, že krev při čištění zubů může být varovným signálem, ale ne každý to bude brát v potaz. Bohužel my dobře reagujeme na bolest, která nás donutí něco dělat, ale zrovna tady to moc bolestivé ani v chronickém případě není a dlouhou řadu let může zánět dokonce probíhat vcelku nenápadně, že se nad tím ani laik nezastaví. Pokud ovšem budeme chodit na prohlídky, lékař příznaky rozpozná a může se zahájit léčba poměrně zavčasu. Jinak to může dojít až do fáze postižení http://www.sancedetem.cz/cs/hledam-pomoc/deti-se-zdravotnim-postizenim/deti-s-mentalnim-postizenim/klasifikace-mentalniho-postizeni-a-podpora-ditete.shtml závěsného aparátu zubu, což může klidně znamenat ztrátu, to pak už se raději moc člověk nesměje, což je rozhodně velká škoda.

Zubař, který ukazuje na rentgenu chrup pacientky

Včasný zásah

To platí u všech nemocí, pokud se podchytí v začátku, je vždy naděje na úspěch. To samé platí i pro zánět dásní, poté postačí jej zahnat pečlivou a správnou ústní hygienou. Lepší je to ve spolupráci s dentálním hygienistou nebo stomatologem. Nejlépe je, když jsou pracoviště poblíž sebe a mohou tak společně konzultovat pacientův stav, například jako 2-K DENT. Při včasném zásahu se dá zánět zcela vyléčit a to bez trvalých následků na zubech a dásních. Rozhodně zánět nikdy nevěstí nic dobrého, ale když se nenechá dojít příliš daleko, tak to zase tak hrozně vypadat nemusí.

Moderní, pohodlné zubařské křeslo

Léčba bude hodně záviset na nás

Pokud se podchytí začátek, tak je to překvapivě i snadná záležitost. Skutečně je vše v důkladné ústní hygieně. Je třeba se naučit správnou techniku čištění chrupu. Odborník rád doporučí i vhodný zubní kartáček, ale jsou i další nástroje potřebné k čištění, jako například zubní nitě a mezizubní kartáčky. Běžný kartáček může být skutečně kvalitní, ale bohužel neobsáhne mezizubní prostory, čímž samozřejmě k dostatečnému vyčištění zubů rozhodně nestačí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup