Saka se nehodí úplně ke všemu

Sako patří mezi základní oblečení pro muže https://www.onlinechlap.cz/moda-a-styl/, ať už se pohybujete v business sféře nebo ve sféře veřejné správy. Sako je také velice vhodný oděv na nejrůznější formálnější a neformální akce, oslavy, party a další události, kde je vyžadován minimálně business casual oděv. Občas ale zahlédneme zejména mladší muže, kteří nosí saka snad úplně ke všemu. Měli bychom si tedy určit, co vlastně chceme od tohoto oděvu a proč bychom jej neměli k určitým druhům oděvu nosit.
muž uvazující si kravatu u obleku
1) CO od něj čekáme?
Sako je standard společenského oděvu, najdeme jej jako součást formálního oblečení na ples, událost či dokonce jako součást obleku k soudu nebo na jednání s obchodními partnery. Dodává nám jistou mužnost, jistou autoritu a jistý styl. Zkrátka je to takový tradiční prvek, který se rád udržuje. Takže z tohoto usoudíme, že se převážně hodí ke kalhotám, které jsou vyrobeny k danému saku nebo alespoň jako součást obleku.

2) K čemu si jej určitě nebrat?
Neberte si sako k džínům, pakliže se nehodí barevně. Jen si vezměte, taková kombinace světle modrého saka a džínů nemusí být zas tak špatná, ale jakmile tam dáte cokoliv jiného, třeba růžové sako či jiné, tak to prostě nevypadá dobře a nosit by se to nemělo. Ale opět, dnes si malý prohřešek můžeme jako společnost dovolit.

Určitě bychom si sako neměli brát k teplákům nebo ke sportovním kalhotám. To je hřích jako blázen a kdokoliv, kdo něco takového udělá, by měl shořet v módním pekle. Beze vší srandy, tohle se nedělá. Buď je to oblečení na ven, nebo někde do společnosti, nikdy nekombinujeme.
kreslený obrázek muže v hnědém saku s červeným svetrem
Saka a trička s popiskem superhrdinů či jiných k sobě obecně neladí, byť se najdou mnozí, kteří to vzývají jako standard pro své každodenní oblékání. Prosím, vyvarujte se i tomuto, kdokoliv, kdo má trochu cítění, tak se zhrozí při pohledu na zájemce o zaměstnání v takovémto obleku.

A určitě si k saku neberte nějaké sportovní tenisky či obuv, to se prostě nehodí, pakliže to nejsou nějaké pěkné polobotky.