Touha utrácet peníze

Patříte k lidem, kteří si mají potřebu si neustále kupovat nějaké věci nebo potraviny. Když si koupíte i maličkost, tak jste šťastní? Pořád si říkáte, že máte na účtu dostatek financí a můžete si neustále něco kupovat? Líbí se vám, když vidíte další a další položky na výpise?
kreditní karty 
Možná patříte mezi lidi, kteří mají velkou touhu utrácet svoje peníze. Takovou touhu nemají pouze lidé, kteří jsou bohatí, ale často lidé, kteří právě tolik peněz nemají, o to více utrácejí. Taková touha se projevuje tím, že máte neustále potřebu si něco kupovat. Máte velice rádi, když vidíte na výpise z běžného účtu nebo kreditní karty více a více položek. Stále si říkáte, že máte dostatek financí. Často se vám stává, že potřebujete zkrátka každý den něco nakoupit.
české mince 
Existuje rozdíl mezi tím, když utrácíte peníze v dostatečné míře a mezi tím, když utrácíte peníze ve velké míře. Pokud patříte mezi tyto lidi, tak si rozhodně dávejte pozor na to, co kupujete a kolik denně utratíte peněz. V tomto případě je dobré si útratu za den psát a dívat se, kolik opravdu utratíte. Je dobré se snažit svoje nakupování omezit, pokud to neuděláte, tak se můžete velice jednoduše dostat do situace, kdy budete svoji touhu potřebovat ukojit a začnete si brát neuváženě půjčky a kreditní karty na to, aby na vašem účtu bylo více peněz. Tímto způsobem se dostanete do situace, kdy nebudete schopni svoje finance splácet, což se opravdu může stát. Od této situace už je opravdu malý kousek k tomu, aby se stalo, že se dostanete do exekučního řízení a věci, které máte rádi, tak vám zabaví exekutor. Pokud jdete nakupovat a víte, že takové nutkání máte, tak je dobré si psát nákupní seznam. Tedy když budete v prodejně, tak půjdete přímo podle nákupního seznamu a nebudete se zastavovat u zbytečných věcí. Je potřeba se v tomto případě obrnit a nenechat se zlákat slevovými akcemi a nekupovat zbytečnosti. Pokud se u vás taková touha rozvine do extrémní míry, tak se nebojte navštívit psychologa nebo psychiatra a odborník vám pomůže s problémem, který máte. Pamatujte na to, že jde o vaše finance a o váš další život. Přece nechcete, abyste celý svůj život splácely nějaké dluhy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup