Bylinky, to je základ zdraví

Jen si to představte. Jste taková rostlina, co se vyvíjí několik miliónů let s důmyslnými ochrannými mechanismy proti predátorům a takhle si nějak existujete a najednou přijdou trochu více vyvinuté opice a začnou vás louhovat v čaji či cpát do tablet? Tohle musí být pro rostlinstvo všeho druhu hrůza, ovšem platí obecně to, že bylinky, byliny a vůbec rostliny správně připravené a zpracované jsou zdrojem zdraví a potřebných vitamínů, antioxidantů, látek a minerálů, pomáhají nám ve zdraví si to zdraví uchovat a v nemoci zase to zdraví nastolit. Člověk by řekl, že nejlepší léčitel je příroda. Ovšem nebylo by to bez chytrých lidských hlav, které se by se do toho nepustily.

Taj-Mahal v Indii při západu slunce

Ne každý je totiž cvičený a zkušený bylinkář, který ví postupy a procedury pro přípravu nejrůznějších nápojů, které vyženou i starého ducha z hrobu. A hlavně ne všichni máme čas běhat hodiny po zahrádce či po lese a sbírat nejrůznější zdraví prospěšné byliny. Přesně proto existují lidé a společnosti, které tohle dělají za nás a dokonce nám tyto zdraví prospěšné látky připravují v takové podobě, že stačí jenom jedenkrát polknout tabletku a je to.

Bavíme se o přípravcích jako je indická chyawanprash, které slouží jako doplňky stravy moderního člověka v podobě, která je mu příjemná. Jedná se o starou indickou recepturu a víte, že dnešní trend káže – co je z Indie, to je vždycky spirituálně dobré a vůbec ideální. Každopádně o tomto přípravku bychom to s klidem mohli říci, protože se jedná o zázrak, ne-li přímo „elixír“ života. Obsahuje totiž tolik zdraví prospěšných látek, že z toho vaše tělo vstoupí do několika říší snů.

obrázek z indického tržiště s potravinami

Proč byste vlastně něco takového vůbec potřebovali? Protože ne všechny pro tělo potřebné látky se nacházejí v uzeném a bramboru. Pokud chcete být nadstandardně zdraví a dlouho žít, musíte proto taky dělat nadstandard.