Co si za peníze můžeme dovolit ve zdravotnictví

Pobyt v nemocnici je vždy nepříjemný a pacienti s obavami očekávají, co bude. A aby mohli být aspoň trochu v psychické pohodě, spousta nemoc po celé republice nabízí i nadstandardní služby. Mohou se týkat nejen přímo lékařské péče, ale také ostatních služeb. A jaké to v současnosti jsou?
nemocniční oddělení

Ubytování

Ne každý je ochoten trávit čas v nemocničním pokoji, kde má dalších pět spolubydlících. Každý z nich má jiný problém a v pokoji není ani během noci klid. Mnoho pacientů proto upřednostňuje před plánovanými zákroky rezervaci nadstandardních pokojů, kde kromě ostatního komfortu mají především soukromí a klid, které je tolik potřebné pro psychickou pohodu každého pacienta. Další výhodou kromě soukromí je většinou i moderní polohovatelná postel, vlastní sociální zařízení, televize, lednice, varná konvice, a dokonce i mikrovlnná trouba. Pokoj je vkusně zařízen potřebným nábytkem a interiér většinou připomíná hotelový pokoj určitě cenové kategorie. Nejoblíbenější jsou tyto druhy pokoje především v porodnicích a na dětských odděleních, kde nechybí ani postýlka pro dítě a přebalovací pult. Navíc se nemusíte stravovat s ostatními pacienty ve společné jídelně, ale personál vám ochotně přinese jídlo až do pokoje.
nemocniční pokoj

Ostatní služby

V dnešní době je už téměř standard wifi připojení, někde zdarma, jinde za velmi nízký poplatek. K tomu si můžete zapůjčit za poplatek třeba tablet nebo notebook, abyste si mohli krátit čas, který právě v nemocnici tak pomalu utíká. Někteří také uvítají možnost masáží, whirpool nebo bazénu během hospitalizace. Možná budete překvapeni, ale některé z nemocnic už nabízejí i individuální péči zdravotní sestry po celý den.
 
V případě plánovaného zákroku se proto dopředu informujte o tom, co nemocnice, kterou jste si pro zákrok zvolili, nabízí.