Důležité maličkosti ovlivňující náš den

Ne nadarmo se zkrátka říká, jaké si to uděláme, takové to máme. Samozřejmě, jsou věci, které neovlivníme, nezměníme, ale je mnoho těch, které jsou reálné v rámci změny v našem životě. Každá maličkost i ta sebemenší, má vliv na náš životní styl. Někdy to chce více popřemýšlet, jindy postačí se jen zamyslet a držet se několika importantních zásad. Jsou to drobnosti, které nic nestojí a prokáží význačnou službu. Stačí alespoň snaha, vždyť i ta se cení. Zkuste alespoň něco z níže uvedeného zařadit do svého rituálu, byť pouze třeba na některé dny a uvidíte… Však sebemenší změna je přínosem. Občas říci adieu stereotypu je záhodno.

snídaně
 
Jak prožít ráno a celý den lépe
 

  1. Základem je snídaně – nejen že hodnotnou a vydatnou snídaní adekvátně nastartujete metabolismus, dodáte tělu potřebný dostatek energie, jestliže však zkrátka je snídaně nereálnou možností pro vás, zkuste alespoň sníst pár kousků ovoce či zeleninovou nebo ovocnou šťávu – vitamínový koktejl, nejen že tělo vám bude vděčné, ale projeví se to i na lepší náladě a zejména na vaší vitalitě.

 

  1. Stanovení plánu neboli priorit – však díky naplánování a rozvržení si aktivit a pracovních povinností do denního časového harmonogramu si adekvátně uspořádáte program a předejdete potenciálnímu zmatku, tímto též eliminujete stres svou utříděností, rovněž je vhodnější alternativou v rámci možností důležité, významné schůzky a náročné pracovní úkoly absolvovat v dopoledních hodinách.

 ulice

  1. Vzduch i pohyb aneb pobyt na čerstvém vzduchu – ne každý může ráno začít cvičením či joggingem, avšak jestliže je reálné jít do práce pěšky, udělejte to, nebo alespoň z práce, kdy máte k dispozici více času, pokud je to i tak nemožné a neprovoditelné, snažte se denně dostat na čerstvý duch a myslet na to, že i půl hodina pobytu, v lepším případě, v podobě chůze je cennou medicínou pro vaši mysl, duši i tělo.

 

  1. Meditace, relaxace – čteme a slyšíme stále o důležitosti odpočinku, kdo se touto zásadou však doopravdy řídí? Není třeba denně si vyčlenit čas na hodinovou meditaci či bezmyšlenkovitě ležet v rámci odpočinku. Postačí šálek dobrého čaje, přečtení pár stránek zajímavé knihy, poslech oblíbené hudby apod. Zkrátka zapomenout na chvilku na každodenní starosti a dopřát tělu tolik potřebný relax a uvolnění.

 hudba

  1. Šaty dělají člověka – zde však mají význam na stavu naší nálady, jestliže se obléknete do pestřejších barev, věřte, budete působit a cítit se lépe, i oblečení hraje jednu z podstatných rolí na prožití daného dne.