Category Archives: Dům a byt

Ještě než se miminko narodí

Posted on by .

Před narozením miminka je potřeba zařídit spoustu věcí, mnohdy v tom rodiče tápou a neví, co vše je nutné zařídit. Nabízíme vám přehled věcí, které je dobré zařídit.
hračky nad postýlkou
· Pokojíček pro miminko
Spousta rodičů dělá tu chybu, že rovnou vybavuje pokoj jako pro starší dítě. Malé miminko neocení ani velkou postel, ani skříně. Potřebuje spíše hodně prostoru kolem sebe, aby se mohlo bezpečně pohybovat. Vhodná je samozřejmě postýlka, počítejte však s tím, že miminko možná bude spát s vámi v posteli, nebo jej budete chtít mít aspoň blízko sebe. Ideální je mít v bytě menší ohrádku, jako bezpečný prostor pro hraní. Dětský pokojík pro miminko nepotřebuje mnoho, na podlahu je ideální koberec, aby dítko mohlo jednoduše lézt po čtyřech, zbytek věcí bude potřebovat, až bude větší. Inspiraci k dětským pokojům najdete i na internetu.
· Kosmetika
Před narozením miminka není nutné nakupovat příliš moc kosmetiky. Stačí menší zásoba plenek, jeden až dva krémy na zadeček, krém na tělo či olej a nějakou kosmetiku do koupele. Ta není nutná, děti se nemusí umývat kosmetikou, stačí čistá voda. Zbytek zakoupíte až dle potřeby, bez problémů v drogerii či v lékárně. Snažte se co nejméně používat vlhčené ubrousky, ty totiž dost často dráždí jemnou kůži miminka a to vede k opruzeninám.
· Hračky
Zpočátku nebudete žádné hračky potřebovat, miminko si vystačí s vámi a počítejte s tím, že nějaké hračky dostanete od rodiny, když se miminko narodí. Štěrchátek se vám tak sejde doma určitě dostatek.
spící miminko
· Lahvičky a dudlíky
Pokud budete miminko chtít kojit, pak lahvičky ani dudlíky dopředu nekupujte. Je totiž dost možné, že je nebudete potřebovat. Pokud by nastal problém s kojením, můžete lahvičku během pár minut koupit (může ji koupit kamarádka, babička) a stejně tak i umělé mléko. Pokud již od začátku víte, že kojit nebudete pak si pořiďte domů umělé mléko, ideálně stejné, jako se používá v porodnici, ve které budete rodit. Stejně tak dudlík můžete pořídit, až když jej budete potřebovat.

Vsaďte na dostatek soukromí

Posted on by .

Pro každého člověka je vlastní bydlení či zahrada kolem domu světem, ve
kterém se cítí dobře a ve kterém si může užívat dostatečné množství klidu a soukromí. Jenže někdy tomu tak rozhodně není. Pokud bydlíte na rušnějším místě, rozhodně se může stát, že budou kolemjdoucí nakukovat do Vaší zahrady a sledovat, co tam zrovna děláte. To není příjemné snad nikomu, to je jasné. Jestli tedy chcete takový problém řešit, rozhodně jej můžete vyřešit volbou vhodného ohrazení, díky kterému budete mít na zahradě klid, soukromí a jen tak někdo nebude moct sledovat, co tam zrovna děláte. A proto je volba betonového plotu v dnešní době tolik oblíbená. Co Vám tento druh oplocení vlastně může nabídnout? Jeho výhody jsou pro mnohé velice důležitým aspektem, ke kterému při výběru vždy přihlížejí.

protihluková stěna

Výhody, na které si zvyknete

A o jaké výhody se jedná? Tak třeba díky takovému oplocení budete mít na zahradě skutečně soukromí, proto je vysoké a skrz něj jen tak někdo neuvidí, což je velkou výhodou. A protože se těžko překonává, zároveň zvyšuje bezpečnost Vaší domácnosti, což zajisté velice oceníte. A není to pouze o bezpečí či soukromí, ve skutečnosti můžete využívat i mnoha dalších výhod, ať už se jedná o velice atraktivní vzhled, snadnou montáž, o kterou se postaráme za Vás, nebo třeba dlouholetou životnost bez ztráty atraktivity.
kamenná zeď
Jsme si tedy naprosto jistí tím, že když zvolíte právě betonový plot, rozhodně s ním budete spokojeni a nebudete litovat, protože Vám poskytne vše, co byste mohli potřebovat. Pokud máte doma třeba pejska, který snadno utíká, nemusíte mít obavy, že se jeho útěku budou opakovat, protože jej takový plot rozhodně udrží bez nějakých problémů na místě, takže není proč váhat. Navíc si můžete vybírat z tak široké škály různých odstínů či druhů, že je téměř jisté, že naleznete něco, co se Vám bude líbit.

Chcete si pořídit infrasaunu domů?

Posted on by .

Moderní doba má nejenom své nevýhody v podobě stresu a rychlého životního stylu, ale výhody, a to v podobě nejrůznějšího komfortu. Infrasauna je jednou z těch opravdových lahůdek. Navíc už za ní nemusíte jezdit do Wellness center, lázní nebo bazénů, ale můžete si její pohodlí a blahodárné účinky dopřát v pohodlí svého domova.
hotelová sauna
Z jakého materiálu se infrasauny nejčastěji vyrábějí?

–          Z kanadského jedlovce. Jeho ušlechtilé a pevné dřevo má jemnou strukturu a nádherné vzorování, je bez suků, nemá pryskyřici a na pohled vypadá hladce. Navíc se nekroutí a nedeformuje, na rozdíl od jiných jehličnanů.

–          Novinkou v této oblasti je infrasauna, která je sice z jedlovce, avšak je obložena deskami MDF pro dekorativní účely, což je považováno za velmi atraktivní alternativu k masivu. Jedná se o spojení dřevinových vláken s pryskyřicí a ligninem – desky se pak lisují a potáhnou laminem, jež je možné omývat vlažnou vodou, avšak stále mají dekor masivního dřeva. Sauna je elegantnější a hodí se více do moderních bytů či rodinných domů nebo vil.
světlo sauny
Jak si správně vybrat infrasaunu?

·         Jak často ji budete používat
·         Pro kolik lidí má být určena najednou
·         Estetická stránka modelu
·         Zda vám ji přivezou z obchodu až domů a nainstalují

Co potřebujeme, abychom si mohli doma sami nainstalovat infrasaunu?

·         Dva metry čtvereční prostoru
·         Zásuvka 230 V

Čím je infrasauna prospěšná?

·         Infračervené tepelné paprsky působí hluboko do tkání
·         Spaluje kalorie, tedy působí pozitivně pro lidi s nadváhou
·         Podporuje krevní oběh a všeobecně je to dobrý pomocník při posilování kardiovaskulárního systému
·         Ulevuje od bolesti svalů a kloubů, pomáhá rozhýbat tělo a také pomáhá od ztuhlosti kloubů
·         Může učinit vaši pokožku pružnější a odolnější
·         Má pozitivní účinky na psychiku, pomáhá vám relaxovat a tím vás zbavovat stresu
·         Posiluje imunitní systém a pomocí zvýšeného pocení z těla odstraňuje nežádoucí toxiny a škodlivé látky

Proč si do interiéru zvolit suchou podlahu

Posted on by .

Suchá podlaha je ve zkratce slepení dvou vrstev speciálních konstrukčních desek ze sádrokartonu, a to celoplošně.

Proč se dává pod podlahu izolační vrstva?

–          Zvýšení odolnosti materiálu
–          Zvýšení bezpečnosti a stability stavby
–          Zvýšení technických vlastností stavby
kuchyň s ostrůvkem
Jaké jsou typy podkladů pro izolační vrstvu?

–          Vyrovnávací posyp suchý
–          Dřevovlíknové desky
–          Podklad ze stabilizovaného upraveného polystyrenu
–          Izolace z minerálů

Tyto podlahy jsou vhodné i v případě, že si zvolíte teplovodné anebo elektrické topení v podlaze.

Proč si zvolit suché podlahy a jaké jsou jejich výhody?

–          Lehkost a nízká motnost
–          Stavba je rychlá a bez technologických přestávek
–          Povrchy se snadno opravují či vyměňují
–          Konstrukce jsou rovné
–          Podlahy jsou neprůzvučné
–          Dobře reguluje vlhkost vzduchu v interiéru
–          Jsou hospodářsky výhodné
–          Výborné akustické vlastnosti
–          Odolnost vůči vlhkosti
–          Snadná montáž
–          Nenáročnost na nosné konstrukce
–          Snadno se zde zavádí podlahové vytápění
krásná prostorná kuchyň
Jak se podlaha pokládá?

Nejdříve položíme geotextilií, kterou přisponkujeme ke stěnám. Nerovnosti vyrovnáme podsypem. Na tuto vrstvu položíme roznášecí desku tak, aby byla lícem na podsypu, rubem ke stropu. Na tyto rozsévací desky se potom pokládá kročejová izolace, jež je vyrobena z dřevovláknitých desek, a to raději ve dvou vrstvách. První vrstva je položena lícem dolů, doporučuje se začít od rohu místnosti. Desky jsou kladeny tak, aby měly minimální přesah dvě stě padesát milimetrů přes spáru kročejových izolací.

Druhá vrstva desek se k té první lepí lícem nahoru. Desky se k sobě sponkují pomocí rozpěrných sponek. Pokud tuhnoucí lepidlo vyhřezne mezi spárami, seřízněte ho pomocí špachtle. Pokud se pokládá silnější krytina, jako je například koberec, parkety, plovoucí podlahy nebo dřevěné podlahy, spáry není nutné upravovat, proto nemusíte používat vytvrzovací stěrku.

Jak na výběr klik u dveří

Posted on by .

Ať už sháníte kliku na dveře, na okna, ať už klasickou nebo bezpečností či interiérovou, ve všech případech se musíte zaměřit na dvě hlavní věci: funkčnost a odolnost materiálu. Kvalita kliky se odvíjí od toho, jak je odolná povrchová úprava, proto jsme se zeptali odborníků, jak bychom při výběru kliky na dveře měli postupovat, na co si dát pozor a na co zaručeně dbát.
kulová klika
·         Co hledá zákazník nejčastěji

Převážně je to spojení kvality a designového zpracování, po tom se lidé ptají nejvíce a nejvíce jim na tomto aspektu záleží.

·         Kliky z inoxchromu

Proto se nejvíce doporučuje povrchová úprava klik inoxchrom – to je klika, která je velmi odolná, kvalitní, má patnáctiletou záruku a hlavně se z ní dělají jednotné kliky na všechny interiérové dveře i okna, skleněné dveře, zasouvací a dokonce i vstupní bezpečnostní, což je skvělé, pokud lpíte na detailech a oceníte jednotnou úpravu všech dveří a oken stejně.

Vzhledově tato úprava imituje nerez, což ve výsledku znamená, že se dobře hodí k jakémukoli interiéru, jelikož je snadné ji zkombinovat s jakýmkoli materiálem.
dveře číslo 13
JAKÉ JSOU VÝHODY INOXCHROMU?

–          Nenáročnost na údržbu
–          Snadno se kombinuje s interiérem
–          Nejsou na něm vidět otisky prstů
–          Vysoce odolný
–          Použitelný i do vysoce frekventovaně navštěvovaných prostor (hotel, nemocnice)

Inoxchrom má také saténovou úpravu, jež je ještě navíc velmi příjemná na dotek. Inoxchrom titan má silnější kování, který má nádech do bordó barvy, která vás na první pohled uchvátí.

·         Kliky z nerezu
Velmi často používaný poněkud tradiční materiál. Má dvě varianty, lesklou a matnou, nutno dodat, že matná verze je teď velmi v kurzu.

·         Kliky z chromu
I tato úprava má lesklou a matnou verzi kování. Ten lesklý se hodí do elegantního interiéru, je nenápadný a stylový, navíc e na něj vztahuje tříletá záruka.