Ještě než se miminko narodí

Před narozením miminka je potřeba zařídit spoustu věcí, mnohdy v tom rodiče tápou a neví, co vše je nutné zařídit. Nabízíme vám přehled věcí, které je dobré zařídit.
hračky nad postýlkou
· Pokojíček pro miminko
Spousta rodičů dělá tu chybu, že rovnou vybavuje pokoj jako pro starší dítě. Malé miminko neocení ani velkou postel, ani skříně. Potřebuje spíše hodně prostoru kolem sebe, aby se mohlo bezpečně pohybovat. Vhodná je samozřejmě postýlka, počítejte však s tím, že miminko možná bude spát s vámi v posteli, nebo jej budete chtít mít aspoň blízko sebe. Ideální je mít v bytě menší ohrádku, jako bezpečný prostor pro hraní. Dětský pokojík pro miminko nepotřebuje mnoho, na podlahu je ideální koberec, aby dítko mohlo jednoduše lézt po čtyřech, zbytek věcí bude potřebovat, až bude větší. Inspiraci k dětským pokojům najdete i na internetu.
· Kosmetika
Před narozením miminka není nutné nakupovat příliš moc kosmetiky. Stačí menší zásoba plenek, jeden až dva krémy na zadeček, krém na tělo či olej a nějakou kosmetiku do koupele. Ta není nutná, děti se nemusí umývat kosmetikou, stačí čistá voda. Zbytek zakoupíte až dle potřeby, bez problémů v drogerii či v lékárně. Snažte se co nejméně používat vlhčené ubrousky, ty totiž dost často dráždí jemnou kůži miminka a to vede k opruzeninám.
· Hračky
Zpočátku nebudete žádné hračky potřebovat, miminko si vystačí s vámi a počítejte s tím, že nějaké hračky dostanete od rodiny, když se miminko narodí. Štěrchátek se vám tak sejde doma určitě dostatek.
spící miminko
· Lahvičky a dudlíky
Pokud budete miminko chtít kojit, pak lahvičky ani dudlíky dopředu nekupujte. Je totiž dost možné, že je nebudete potřebovat. Pokud by nastal problém s kojením, můžete lahvičku během pár minut koupit (může ji koupit kamarádka, babička) a stejně tak i umělé mléko. Pokud již od začátku víte, že kojit nebudete pak si pořiďte domů umělé mléko, ideálně stejné, jako se používá v porodnici, ve které budete rodit. Stejně tak dudlík můžete pořídit, až když jej budete potřebovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup