Chůze nás baví

Při cestě za https://www.kosmas.cz/knihy/163578/navrat-cistych-radosti/ hubnutím je třeba si vytvořit určité životní návyky. V podstatě je třeba změnit celý způsob svého života. To se děje už jen tím, že se začnete úplně jinak stravovat, ale připojují se k tomu i další neméně důležité věci. Vlastně se vám mění každá chvíle vašeho dne, protože musíte myslet na to, abyste opět nezlenivěli a musíte si najít čas na správnou přípravu jídla, stejně jako na dostatek pohybu.
Zde se spousta lidí, kteří nikdy nesportovali, dostává trochu do depresí, neboť neví, jak dosáhnout toho, aby se dostatečně hýbali. Nemusíte však dosahovat žádných rekordů ani ve cvičení nebo v běhu, protože stačí provozovat to nejjednodušší a nejpřirozenější.
procházka v přírodě je ta nejzdravější
Choďte co nejvíce
Chůze hubnutí, to jsou dvě věci, které spolu úzce souvisí a kdo si to uvědomí, nemusí mít žádné obavy, že nedokáže mít dostatek pohybu. Pokud budete mít v hlavě zakódováno, že si nesmíte žádnou svoji činnost ulehčovat, ale naopak chůzi vyhledávat, máte v cestě za hubnutím zelenou.
Dnešní technické vymoženosti nám to příliš neulehčují. Proč jít do obchodu, do školy nebo do práce pěšky, i když to nemám daleko. Přece se mohu svézt tramvají, autobusem nebo nastartovat svoje auto přímo před domovem. Nač se trmácet pěšky, zvlášť když není příliš vlídné počasí a my už tak nějak ze zvyku stále spěcháme.
chůze do schodů je pro hubnutí nejlepší
I když nemáme tolik času vyrazit si do přírody, pořád nemusíme svižnou chůzi zanedbávat. Spalovat kalorie tímto způsobem je to nejlepší i nejzábavnější. Není důležitý ani věk, protože chůze oproti běhu nezatěžuje klouby a můžete ji provozovat kdekoliv.
S radostí vítejte hlavně každé schody. Tady totiž svému zdraví prospíváte nejvíce. Výtah si prostě zakažte za každou cenu a schody zdolávejte i po dvou do každého patra. Je to považováno za intenzivní fyzickou aktivitu stejnou nebo ještě lepší než běh, se kterou pro svoje hubnutí děláte nejvíce.