I váš mazlíček potřebuje toaletu

Jestliže se rozhodnete chovat doma jakékoliv zvířátko, je určitě nutné udržovat jeho teritorium v čistotě. Platí to i o zakrslém králíčkovi. Mnoho začínajících chovatelů vůbec netuší, že právě králík je velice čistotné a inteligentní zvířátko, které lze snadno naučit na toaletu. Pokud si dáte trochu práce s jeho výchovou, pak si do budoucna ušetříte mnoho starostí i finančních prostředků.

králíček s holčičkou

§ Až vaše zvířátko bude umět používat záchod pro králíka, můžete ho bez obav pouštět i na koberce.

§ Máte jistotu, že

– na nich nic neudělá.

– nepřinese nežádoucí exkrementy na tlapkách.
hnědý králíček

Naučit králíčka čistotě je snadné

Jak se dá králík naučit na záchod? Je nutné, aby měl svou toaletu vždy na stejném místě. Je dobré, pokud je to místo tak trochu schované. I zvířátko má rádo při vykonávání své potřeby soukromí.

§ Záchodek rozhodně nikam nepřenášejte a po vyčištění dejte na stejné místo.

Čistit toaletu je nutné pravidelně. Jak bylo řečeno, králíci jsou velice čistotní.

– V případě, že by byl jejich záchod znečištěný, našel by si jiné místo.

Je nutné mít na paměti, že každé zvířátko je jiné a každé se jinak učí. Taktika, která se uplatňuje, ale většinou funguje u každého.

§ Jestliže se někdy vašemu novému kamarádovi podaří udělat potřebu někam jinam, pak hlavně nepoužívejte žádné fyzické trestání.

§ Natož omočení čumáčku.

Stačí nasát moč do papírového kapesníku a odnést na toaletu. To samé proveďte i s bobky. Potřísněné místo je zapotřebí vyčistit octem, aby tam nezačal králíček chodit pravidelně.

Ani s údržbou není problém

Záchodky pro drobné hlodavce se vyrábějí z plastu, proto není problém je udržovat stále čisté. Stačí je omýt teplou vodou a osušit. Díky otvorům v zadní části je lze i připevnit na klec. Zabráníte tím králíčkovi, aby se svou toaletou manipuloval. Ale i tomu je snadné zabránit tím, že mu pořídíte vhodné hračky.