Jak nosit šátek


Šátky a obzvláště ty tenké jsou zpátky v módě. Pokud si nápaditě uvážete šátek, rozhodně vás to odliší od ostatních. Šátek je kousíček látky, který vám pomůžete zaujmout, neboť hezký šátek dodá každé ženě šmrnc. S tenkými šátky se dají dělat opravdu kouzla, můžeme si s nimi krásně vyhrát. Šátek se dá skvěle využít například:
§  jako náhrdelník
§  jako náramek
§  jako pásek
§  do vlasů
§  na klobouk
§  na kabelku
šátek ve vlasech

Šátek do vlasů

Šátek je možné uvázat buďto jako mašli, nebo ho můžete omotat okolo gumičky. Dá se ale využít i jako čelenka, kdy necháte konce volně vlát. Takto uvázaný šátek dodá objem vašim vlasům, ale také přitáhne pozornost k vašemu obličeji.
barevný potisk

Šátek jako náramek

Ke tříčtvrtečním džínům a kalhotám se skvěle unosí trik se šátkem, kdy jej zcela jednoduše omotáte okolo kotníku. Tento netradiční doplněk zcela jistě upoutá pozornost. Uvázat se však dá i vkusně i okolo zápěstí, kde vypadá velice efektně. 

Šátek uvázaný okolo krku

Tato klasika se dá nosit tak, že si šátek uvážete okolo krku buďto:
§  jako kravatu
§  jako mašli
§  těsně omotat
§  volně
Rozhodně neuděláte chybu, pokud si vyhrajete se vzorem a využijete jej jak ke košili, a halence, tak i k tričkům. Pokud šátek navíc zkombinujete s vrstvenými řetízky, budete nepřehlédnutelná.

Šátek jako tričko

Obzvláště na dovolené se hodí použít šátek jako top. Pokud jej uvážete jako top okolo krku, krásně vyniknou vaše paže. Uvážete-li šátek jako podprsenku, bude skvělým doplňkem například ke kraťasům na pláž, na zahradu, anebo k bazénu.
žena s šátkem

Šátek jako pásek

Pokud si uvážete pestrobarevný šátek do pasu, dodáte tak snadno šmrnc jednoduchému outfitu. Jednoduše jej navlékněte do kalhot, či sukně namísto pásku. Dalším způsobem, jak šátek využít jako pásek je zavázat jej na mašli a nechat volně vlát. Pokud je šátek velice barevný, může vytvořit dokonalý kontrast k džínům.