Jak se chováme, když je máme

Mít hodně peněz chce kde kdo. Představy, plány, sny, máme prostě každý. Každý také ví, coby alespoň s částí peněz udělal. Máme jich ale dost? Myslím, že nikdo jich nemá dost. Vždycky je víc plánů a přání než finančních prostředků.

Občas jsme ochotni proto, abychom jich měli víc, udělat doslova cokoli. A někdy se také měníme před očima a vůbec o tom nevíme. A když nám někdo řekne, že jsme nějací jiní, zpravidla tomu nevěříme, nepřipouštíme si to a ani si to nechceme připustit.
truhla mincí

Kdo je neměl, ten se mění víc

➔  Pokud se narodíte do majetné rodiny, zřejmě vás všichni vaši známý a kamarádi prostě budou znát, jako bohaté dítě a pak i bohatého dospělého a nejspíš budete mít díky tomu i stejnou povahu. Pokud budete ale celý život muset vycházet od výplaty k výplatě, budete muset řešit spoustu věcí a přitom počítat, když si koupíte novou pračku, jestli vám zbude na chleba, náhlý příval peněz z vám může udělat rozhazovačného, nafoukaného, sebestředného a nesnesitelného člověka.

➔  Ono to hodně klame. Získáním peněz budete mít najednou více kamarádů. V té euforii nebudete řešit, jestli jsou to kamarádi, kteří skutečně milují vás nebo vaše peníze. Vy se budete chovat jako pitomec a oni vám za to budou tleskat. I to ve vás vzbudí dojem, že se vlastně chováte dobře, a že je tedy vše v pořádku.

➔  Když jste najednou bohatý, lepí se na vás i hodně žen. Podstata je stejná jako u kamarádů. Vy jste z toho jako u vytržení, a tak vůbec neřešíte, že jsou to samé zlatokopky. Nejste žádný krasavec, a kdybyste peníze neměli, žádná by se za vámi neohlédla. Vás to ale stále nevaruje, jste zaslepený a v euforii.
jachta před rezidencí
➔  Mnozí zbohatlíci se začnou většinou chovat jinak i v dodržování zákonů. Je jim najednou úplně jedno, že projeli na červenou a pramálo je trápí, že právě odhodili nedopalek od cigarety na dětské pískoviště. Cítí se být mocní, a tudíž se domnívají, že si mohou dovolit všechno na světě, a že je nikdo nepotrestá.
 
Tak tohle všechno se může stát, když se z nějakého důvodu stanete z ničeho nic boháčem. Vážně to takhle chcete? Mít peníze vážně není všechno!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup