Přenechejte místo pro nové věci

Že nemáte co na sebe, přitom vaše skříň praská ve švech? Tak to jste úplně normální žena. Tenhle problém totiž máme snad všechny. Při pohledu na svou skříň chytáme pomalu hysterii a nedokážeme se rozhodnout, v čem vyrazíme do ulic. Přitom si stačí vyhradit trošku času a šatní skříň projít. Když si uvědomíme, co vše už dávno nenosíme, je vytahané nebo seprané a schované to máme jen pro strýčka příhodu, nebo protože nás k danému kousku pojí vzpomínky, je z toho půl skříně. Jenže byt přece nemáme nafukovací a místo starých nevhodných věcí bychom si měli udělat místo na nové a módní kousky oblečení.
staré fotky

Vzpomínky si uchovávejte na fotkách ne ve své skříni

Často při třídění své skříně zjistíme, že vlastně spoustu věcí schováváme, protože nás k nim pojí vzpomínky na dobu, kdy jste je nosila. První šaty na školní ples, první drahá značková halenka z první výplaty, těhotenské kalhoty a podobně, jistě to znáte. Mnozí ve svém životě několikrát přiberou nebo naopak shodí nějaké to kilo a věci mu pak jednoduše už nesedí. Nechávat si je pro případ, co by kdyby, a vy se do nich zase dostali je také hloupost. Ta doba může přijít, ale nemusí a zbytečně vás to pak nebude alespoň trápit. Často také schováváme věci po svých ratolestech. První botičky, první šatičky. Něco si jako památku až děti vyrostou, uchovejte, ale zbytek darujte nebo prodejte. Protože všechno prostě schovávat nemůžeme. A také odborníci tvrdí, že pořádek ve věcech je krůček k pořádku v hlavě. Záplava starých nepoužitelných věcí nás jen brzdí. A tak se letos na jaře odhodlejte a udělejte si generální úklid skříně. A nezapomeňte také na botník. Své první taneční střevíčky schovejte do krabice, ale zbytek nemilosrdně vyhoďte. A pokud se vám nelíbí představa, že to vše skončí jen tak někde v popelnici, můžete věci darovat na charitu a udělat tak i dobrý skutek.
stříbrný řetízek

Věci, které z módy nevyjdou nikdy

Někdy ovšem při úklidu skříně objevíme doslova poklady. Věci, které z módy nevyjdou nikdy anebo věci, které se do módy po letech zase vrátili. Kvalitní a nadčasové kousky samozdřejmě ve skříni ponechejte. Vždyť například bílou košili, černé šaty, luxusní kožené kozačky, kabelku nebo stylové doplňky si můžete vzít kdykoliv. Pokud se o ně dobře staráte, vydrží vám po dlouhá léta. A tak by je jistě byla velká škoda dát pryč. Ale opatrně, aby to nakonec nedopadlo úplně jinak, než jste měla v plánu, a přece jen jste opravdu něco dokázala vyhodit.