Promenáda v Karlových Varech s ubytováním v Lokti

Letošní rok jste se rozhodli strávit příjemnou odpočinkovou dovolenou a udělat zároveň i něco pro své zdraví? Máme pro vás dobrý tip. Navštivte Karlovy Vary, kde můžete korzovat po celé dny a ochutnávat z dostupných léčivých pramenů. Ale všeho s mírou. Všeobecně se doporučuje pitná kúra po konzultaci s lékařem, který vám ji naordinuje podle vaší potřeby a indikace. Léčivé minerální prameny jsou totiž vysoce koncentrované a je třeba dodržovat určitý rytmus pití.promenáda v Karlových VarechPít byste měli z určených tvarovaných porcelánových anebo skleněných pohárků, a to i proto, že pitná kúra je svým způsobem jakýsi svátek a při oslavě našich jmenin si také přece nepřipíjíme plastem, ale sklínkami! Volně dostupných je zhruba 14 pramenů a tyto prameny si udržují své léčivé schopnosti po staletí. Je známo, že Karlovy Vary nechal založit panovník Karel IV. poté, co se svou družinou objevil právě léčivé prameny.
Ubytování v Karlových Varech je hlavně i díky návštěvnosti cizinců dražší, proto máte možnost zvolit ubytování loket a okolí Pension Ulrika, a to v blízkosti Karlových Varů, které je cenově příjemnější. V penzionu Ulrika vás čekají nadstandardně vybavené pokoje podle potřeb hostů – jednolůžkové a dvoulůžkové apartmenty, které nešetří místem, přesto jsou přívětivé. Pokoje jsou vybaveny televizí se satelitem, vybavenou koupelnou se sprchovým koutem a toaletou a samozřejmostí je Wi-Fi internet zdarma. Pension Ulrika se nalézá v srdci historického centra města Loket, a to přímo na cestě směrem na goticko-románský hrad Loket, pod kterým protéká řeka Ohře. Můžete zažít i romantickou plavbu po Ohři.léčivý teplý pramen
Stejně tak si nenechte ujít i návštěvu hradu Loket. Procházkou či na kole se ocitnete na hradu, který se tyčí vysoko na žulové skále a překvapí vás bohatými sbírkami artefaktů. Naleznete zde i vzácný meteorit, o kterém básnil Johann Wolfgang Goethe.