Zažeňte chmury a dejte prostor dobré náladě!

Můžete si samozřejmě dojít k lékaři pro antidepresiva, ale ty Vám rozhodně mnoho radosti nepřinesou, spíš Vás jen otupí. Navíc pokud Vás netrápí skutečné onemocnění zvané deprese, je lepší vypořádat se s chmurami jinou cestou!  Současný styl života u řady lidí vede k tomu, že žijí ve své uzavřené bublině, bez reálných přátel a reálných sociálních kontaktů. Je více než pravděpodobné, že nárůst počtu lidí trpících psychickými problémy souvisí právě s tím, že nám chybí opravdová blízkost druhých lidí.
hlavy u sebe
Pevné rodinné či přátelské vztahy nás totiž mohou ochránit před vznikem depresí. Nefungují-li příliš dobře Vaše rodinné vztahy, zkuste se zaměřit na vybudování nových přátelství! Přátelství s lidmi podobnému myšlení, cítění a zálibami, totiž opravdu může vést k veselejšímu životu! Kde je získat? Opusťte svou ulitu a vydejte se do ulic, do kina nebo se přihlaste do nějakého zájmového kroužku, zkrátka jděte svým novým potencionálním přátelům naproti!

pusinka nosem
Nejlepší přítel člověka? Přece pes!
Podle amerických vědců, může být klíčem ke štěstí venčení psa! Máte-li psa, jste nuceni se o něho postarat, ať už je Vaše nálada jakákoliv. V okamžiku, kdy se svým psím miláčkem vyrazíte na procházku, dojde pravděpodobně i u vás ke zlepšení nálady. Pobyt na čerstvém vzduchu, Vám pomůže utřídit myšlenky, oddechnout si od starostí, popovídat si s ostatními pejskaři a navíc se budete udržovat v dobré fyzické kondici. A to vše za to určitě stojí!
žena s opicí
Nechybí ve Vašem jídelníčku ryby?
Ryby obsahují omega -3 mastné kyseliny. Tyto pro naše zdraví tak potřebné tuky pomáhají nejen našim nervovým buňkám k dobré funkci. Určité výzkumy nasvědčují tomu, že lidé, kteří pravidelně konzumují několikrát v týdnu tučnější ryby, se mnohem méně často potýkají s depresemi a dalšími nepříjemnými pocity! Pokud nemáte ryby rádi, vyzkoušejte alternativní zdroje těchto omega – 3 mastných kyselin. Můžete vyzkoušet buď kapsle s rybím tukem, nebo konzumovat olej z lněného semínka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup