Zdravé nošení dětí – jakou variantu nošení zvolit

Rádi byste vaše děťátko nosili, ale stále ještě nejste rozhodnutí, jakou variantu nošení zvolit? Možnosti jsou dvě, a sice šátek nebo ergonomické nosítko. V čem se tyto dvě varianty nošení dětí liší?

Šátek pro nošení dětí

Šátek má tu výhodu, že je vhodný už od narození. Můžete vystřídat různé druhy úvazů, které jsou ovšem časově náročnější. Můžete vybírat z různě barevných vzorů šátků a také z různých materiálů, které jsou příjemné na nošení a absorbují pot.
lékař a pilulky

Ergonomické nosítko

Ergonomické nosítko je vhodné pro větší děti, ideálně od 6 měsíců. Příprava ergonomického nosítka k použití je na rozdíl od šátku rychlá.

 

NEJČASTĚJŠÍ MÝTY O NOŠENÍ DĚTÍ

Mezi nejčastější mýty o nošení dětí se řadí především mýtus o bolení zad z častého nošení, nedostatek kyslíku pro dítě, rozmazlení dítěte, nepohodlí dítěte, nevhodná poloha kyčlí a další. Všechny tyto mýty ovšem byly vyvráceny a vhodným zvolením ergonomického nosítka nebo šátku rozhodně vašemu děťátku neublížíte.
nošení dítěte na zádech

Pravdou ovšem zůstává, že nošení dětí vám i vašemu miminku přinese spousty výhod

Až jednou vyzkoušíte některou z těchto variant nošení, ať už jde o šátek nebo ergonomické nosítko, uvidíte, že se to vám i vašemu děťátku zalíbí a vy si tak budete moci užít více společných chvilek třeba během domácích prací, při výletech a podobně. Je jen na vás, jakou variantu si vyberete, zvolte zkrátka tu, která je vám pohodlnější nebo jednoduše obojí střídejte. V každém případě vám bude odměnou šťastné a spokojené děťátko.

Nošení dětí v každém případě přináší spoustu nesporných výhod. Je prokázané, že nošené děti jsou méně plačtivé, bývají dříve samostatnější, snadněji se adaptují a zároveň si také vytvoří společně s nosícím rodičem citové pouto. Pro nosícího rodiče je zase výhoda především ve volnosti pohybu při různých situacích, ať už jde o cestování, výlety, nakupování nebo domácí práce.

Samozřejmě je potřeba řídit se i zde heslem „všeho s mírou“ a s nošením v šátku nebo v ergonomickém nosítku to nepřehánět, aby se nebrzdil motorický vývoj děťátka.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup