Chození na boso

Již od útlých let věku jsme navyklí na to, že nosíme boty, ať již ven, nebo doma. Je v celku jedno, zda jsou to boty plné, nebo jen pantofle, či sandále, v každém případě nás jejich podrážka izoluje od zemského povrchu. Zvířata ani naši domorodí kolegové však boty nenosí a přeci se mnohdy pohybují lépe než my, jednotlivci civilizace. Čím to ale může být? Je to způsobeno s největší pravděpodobností právě tím, že boty nenosí. Vědí tedy na čem stojí… na čem jsou.

oteklá noha

Jako malí jste jistě alespoň na prázdninách u babičky chodili bez bot. Brouzdali bosí v trávě, nebo kdekoli jinde. V dnešní době si boty spousty z nás rádi sundají jenom tak pro relax, nejčastěji v trávě, případně na písčité, nebo oblázkové pláži ať již u moře, nebo u rybníku někde tady. Na tom v celku nezáleží. Jde především o to, že je nám chůze po těchto materiálech bez bot velmi příjemná a většinou nešpiní, i písek lehce oklepete. Zkoušeli jste ale někdy jít bosi i jinde? Chodit tak třeba celý svůj běžný den?

Jde to velice snadno! Nejtěžší je odhodlat se k tomu. Nic jiného vám už pak nebude způsobovat žádné větší potíže. Spousty lidí na to koukají se zaujetím, ale to vám přeci nemusí vůbec vadit! Stanete se díky tomu sice asi na chvíli středem pozornosti, ale není tak veliká a ani zdaleka tak nepříjemná, jak očekáváte.
špinavá chodidla

Proč byste to ale měli udělat? Získáte zajímavou zkušenost! Zjistíte, že celý svět se dá vnímat ještě i jinak, než jak jste jej vnímali dosud. Skrz vaše chodidla zjistíte, jak je rozdílné jít po dlážděném a betonovém chodníku, velice příjemná bývá procházka do přírody, skrz trávu, hlínu, mech, dokonce je velice příjemné chodit bos například i po šiškách, i když se to zpočátku nezdá.

Lidé mívají strach a předsudky vůči chození bez bot po městě, nemusíte se ale bát, pokud budete chvíli chodit bez bot a dávat si pozor kam šlapete, po dvou až třech dnech tréningu se vám vytvoří na spodní straně nohou jakýsi krunýř, který pak plní funkci podrážky. Je to příjemné a také to má pozitivní vliv na celé vaše tělo, od chodidel samotných, přes bederní až po krční páteř!