Category Archives: Online

Pochybné odkazy na internetu. Jak je rozpoznat?

Posted on by .

Odkazy si lidé posílají za účelem sdílení zajímavého článku, videa, fotky nebo internetového obchodu. Existují i nelegální a pro nás nepříliš příjemné rozesílání takzvaných pochybných odkazů. Jak tyto odkazy rozpoznat a rozhodnout se, jestli na ně kliknout nebo ne? Následující pravidla, by vám měla pomoci.
muž ukazuje na ikonu
Neznámá osoba
Pokud jste vlastníky mailu, určitě jste někdy narazili na maily, které byly od osob, které jste nikdy neviděli. Mohou to být taková neutrální jména jako například Martina Nováková. Na první pohled se to zdá, jako normální člověk, který vám mail zaslal omylem. V textu obvykle stojí popis jejich problému, se kterým se potýkají, nebo přátelské navázání konverzace. Může se jednat například o větu: "Ahoj, už jsme si dlouho nepsali, poslala jsem ti odkaz na ty naše slíbené fotky z dovolené". I když mail na první pohled není určen vám, rozhodnete se jen tak ze zvědavosti na fotky podívat. Na odkaz tedy kliknete, ale obsah stránky je úplně jiný, než jste očekávali. Může se jednat o stránku s virusem, nebo nevhodným obsahem. Na podezřelé maily nebo zprávy například na Facebooku tedy nikdy neodpovídejte a na odkazy od cizích osob neklikejte!
počítač rozesílá obálky
Odkazy na stránkách s podezřelým názvem
Některé internetové stránky se zajímavým obsahem vás mohou cíleně přesměrovat na stránky s obsahem nebezpečným. Kliknout na tyto odkazy je velice jednoduché a z nepozornosti to může udělat každý. Například si čtete velice zajímavý článek s odkazem na samotné pokračování textu. Na odkaz přirozeně kliknete, protože se chcete dozvědět více. Jenže si nezkontrolujete, kam vás vlastně odkaz chce vzít. I když text, který je označen jakožto hypertextový vypadá naprosto neškodně, přesměruje vás opět na nebezpečnou stránku. Jak to zjistíte? Stačí na text pouze najet kurzorem a v levém spodním rohu se vám ukáže, kam vás vlastně odkaz chce vzít.

Vyzkoušeli jste už online nakupování potravin?

Posted on by .

Určitě se vám také občas stává, že zkrátka nestíháte nakoupit. Dorazíte domů pozdě večer ze zaměstnání a zjišťujete, že lednice je opět prázdná. Nebo jen úmyslně oddalujete nákup, protože nesnášíte přeplněné supermarkety.
potraviny na trhu
Říká se, že v dnešní době, seženete na internetu všechno. Lidé si rychle oblíbili pohodlné online nakupování například na e-shopech s oblečením a elektronikou. Jediné, co donedávna na internetu pořídit nešlo, byly potraviny. Čas je často pro spoustu lidí vzácností a oceňují jakýkoliv způsob, jak ho ušetří. Za tímto účelem vznikly speciální „e-shopy“, kde můžete pohodlně nakoupit odkudkoliv. Jediné, co potřebujete je internet.

Pokud bydlíte ve větších městech popřípadě v jejich okolí, kde je tato služba poskytována, máte vyhráno. Vyberete, co byste chtěli nakoupit. Následně zvolíte, kdy chcete, aby byl váš nákup doručen, upřesníte čas i den. Kromě potravin zde ale pořídíte také drogistické zboží, krmivo pro vaše mazlíčky ale i pleny, kojeneckou výživu, kosmetiku a hračky pro děti. To zajisté ocení maminky na mateřské dovolené, které nemusí vyrážet na obrovské nákupy s kočárkem.

Minimální cena objednávky bývá okolo 500 Kč, při které platíte za dopravu 45 Kč. Pokud však objednáte nákup v hodnotě nejméně 1000 Kč, nákup vám bude doručen zdarma. První nákup je pro nové zákazníky zdarma. Při doručení pak můžete platit jak hotově, tak kartou.
děti ve vozíku
Není skvělé si po cestě autobusem nebo během polední přestávky v práci nakoupit? Drtivá většina lidí má internet v mobilu a tak pro ně není problém nakoupit odkudkoliv. Objednaný nákup pak bude doručen podle vašich přání v určenou dobu. Pokud nebydlíte v oblasti, kde je tato služba nabízená, nezoufejte. Je to zřejmě jen otázka času než se tento hit rozšíří po celé České republice.

Využijte výhod online nakupování potravin a ušetřete čas i energii, kterou můžete věnovat příjemnějším aktivitám. Vždyť přece žijeme v době moderních technologií. Konec tahání těžkých tašek ze supermarketů, nakupujte online.

On-line děti

Posted on by .

Téměř všechny děti dnes umí používat moderní technologie a na internetu jsou jako doma. Co ale začíná jako nevinná zábava, může později dopadnout jako závislost na internetu, které se dítě jen těžko zbaví a bude se s ní potýkat i v dospělosti. Závislost na internetu postihuje spíše mladší generaci, která ve světě internetu a nových technologií vyrůstala v podstatě od malička.
notebook na kufru
Někteří rodiče však tento rozmáhající se fenomén podcenili, občas možná dokonce zneužili pro zabavení dítěte. Je otázkou, čí je to vlastně chyba. Zda nezodpovědných rodičů, kteří své děti v on-line aktivitách podporovali, nebo je prostě přehlíželi, anebo je chyba v samotném systému dnešní doby, kdy rodič nemá na své dítě čas, a tak je vděčný, že se dokáže zabavit i bez jeho přičinění. Odpověď leží pravděpodobně někde uprostřed.
 
Jak s tím skoncovat?
Přestože on-line je neustále ve virtuálním kontaktu se svými kamaráda a neustále má přístup ke spoustě informací, rozhodně mu to nemůže nahradit normální život. Dítě se totiž po nějaké době nedokáže zabavit ničím jiným a později může mít i problém se společenským chováním a s běžnou komunikací. Nehledě na to, s jakými dalšími nebezpečími se může dítě na internetu nevědomky potkat.

Rozhodně je na vás, abyste za dítě převzali zodpovědnost a s jeho on-line životem skoncovali. To ale nepůjde hned. Snažte se dítě více zapojit do chodu domácnosti, aniž by u toho používalo například chytrý telefon s internetem. Pokud jste příznivci radikálnějšího řešení, staňte se pánem připojení na internet a stanovte pevnou dobu, kdy bude internet v domě fungovat.
kluk s tabletem
Je na vás, abyste dítěti ukázali, o co všechno kolem sebe přichází. Začátky budou rozhodně těžké, ale proč to aspoň nezkusit? Nespoléhejte na to, že se vše jen tak obrátí k lepšímu, protože závislost na internetu je stejně závažná, jako jakákoliv jiná závislost.

On-line seznamky

Posted on by .

Jestliže hledáte partnera, ale zatím jste neměli v obyčejných novinových seznamkách, nebo rande na slepo štěstí, nemusíte ztrácet naději. Využijte možnosti dnešní doby a dejte šanci on-line seznamce.
 On-line seznamka
Výhody on-line seznamování
1.                  Díky nepřímému a odosobněnému kontaktu se můžete zbavit své plachosti a nesmělosti, která vás jinak při seznamování ochromuje. Budete tak komunikovat více sebevědomě, což může zvýšit vaši atraktivitu.

2.                  Na stránkách seznamky mívají lidé vlastní profily, na kterých se o nich můžete dozvědět mnoho informací ještě před tím, než zahájíte komunikaci. Můžete tak hned zjistit, zda si budete rozumět, nebo máte nějaké společné zájmy.

3.                  Pokud se vám partner se kterým komunikujete nelíbí, nebo si nerozumíte, můžete komunikaci kdykoliv ukončit a ušetřit tak čas pro seznamování s dalšími
 
Nevýhody on-line seznamování
1.                  Bohužel se dá jen těžko zjistit, zda profil na stránkách seznamky skutečně patří tomu, kdo se za ním skrývá. Může se vám tedy stát, že na prvním rande zjistíte, že jste celou dobu komunikovali s někým jiným a že jste byli podvedeni.

2.                  Jestliže jste nesmělí a obrazovka počítače vám dodávala sebevědomí ještě neznamená, že se tak budete cítit i při osobním kontaktu, neboť při rozhovoru z očí do očí nemáte tolik času na promyšlení odpovědi. A to samé samozřejmě platí pro Vašeho partnera/partnerku. To, že si rozumíte on-line neznamená, že vám to bude klapat i osobně.
kudrnatá holka
3.                  Mnoho lidí si nejdříve dlouho chatuje přes internet, než se odhodlá k osobnímu setkání. To má ale také své úskalí, neboť mnoho témat k hovoru bude již vyčerpáno. Lidé, kteří by si tedy za normálních okolností dobře rozuměli a vedli zábavný rozhovor, si za těchto okolností nebudou mít co říci.
 
On-line seznamování má tedy svá pro i proti. Jestliže máte rádi neznámo a nebojíte se zariskovat, můžete právě touto cestou najít svou životní lásku, přinejmenším to aspoň zkusit.