Sportovní hračky


Oblečení, boty
Tohle je věc, kterou většina začínajících sportovců začne řešit jako první. Jistě, můžete cvičit i ve staré mikině a vytahaných teplácích, ale po nějakém čase nejspíše dojdete k závěru, že odvod potu a rychlé schnutí nejsou úplně marné vynálezy. Takže, co budete potřebovat? Dámy by jistě měly investovat do sportovní podprsenky. Ono se sice říká, že dobrá podprsenka vydrží všechno, ale ty obyčejné většinou selhávají tváří v tvář opakovaným otřesům. Dále budete potřebovat tričko a kalhoty. Nejčastější je lycra, která dobře přiléhá na tělo, odvádí pot, a ještě pěkně vypadá. Navíc už se dnes dají sehnat i kousky pod dvě stovky, takže vás nákup rozhodně nijak nezruinuje. A boty? Rozhodně neplatí, že ty nejdražší jsou i nejlepší. Dobré běžecké se dají pořídit do dvou tisíc, ve výprodejích i levněji. Pokud ale budete investovat jen do jedné věci, tak ať jsou to právě boty.
odpočinek běžkyně.jpg
Technické hračky
Chytrý telefon má dnes už spousta lidí, a v něm staženou fitness aplikaci. Hodně lidí také přísahá na fitness náramky, které na rozdíl od telefonů přiléhají přímo na kůži. Dobrou zprávou, zejména pokud máte napjatý rozpočet, je, že nic z toho na počátku nepotřebujete. Pro hlídání tepové frekvence vám bohatě postačí, když poběžíte v tempu, kdy pořád dokážete mluvit, navíc spousta strojů ve fitness vám ji alespoň přibližně změřit dokáže. Různé speciální hodinky a pásky pak můžete dokoupit v momentě, kdy se rozhodnete, že to se sportem myslíte vážně. To samé platí třeba i mezi běžci velmi oblíbeném hrudním páse.
náramkové hodinky s krokoměrem.jpg
Jídlo
Proteinové nápoje, tyčinky, L-carnitin a spousta dalších. Často se zdá, že pokud jste sportovec, nemáte nárok stravovat se jako normální člověk. Upřímně, pokud se chystáte na olympiádu, tak možná, ale pokud cvičíte jen pro radost, měli byste si naprosto vystačit s běžnou, vyváženou stravou. Jestli na něčem trváte, pak si pořiďte iontové nápoje, které vám pomohou doplnit minerály ztracené pocením.