Výběr střešních oken je náročnější

Při každém výběru oken je jedním z hlavních hledisek, podle kterých vybíráme, energetická úspora, chceme snížit spotřebu energií a zároveň zamezit úniku tepla v chladnějším počasí. U střešních oken je výběr o to složitější, že nám musí poskytovat i dostatek světla, protože většina lidí často zapomíná, že okna do našich domovů teplo také přivádějí.
Moderní střešní okna jsou vyráběna tak, že ohřívají interiér díky slunečním paprskům, takže nemůžeme brát v potaz jen spotřebu energií v zimě, ale po celý rok, kdy v létě nám to střešní okna tak trochu vynahradí.

Jaká střešní okna máme na výběr:
V současné době je na výběr ze dvou variant – dřevo a plast.
–        dřevěná střešní oknamají nezaměnitelný přirozený vzhled a právě pro jejich estetické vlastnosti se pro ně často rozhodujeme, důkladně však zvažte funkční vlastnosti. Už při vyslovení slova dřevěná musí být všem jasné, že jsou náchylná na vodu, a proto se nedoporučují umisťovat do místností s vyšší relativní vlhkostí vzduchu, jako jsou koupelny nebo kuchyně. Naopak pokud je chcete využít v podkroví u domu se zahradou, krásně do prostoru svou přirozeností zapadnou, na rozdíl od oken plastových

–        plastová střešní okna naopak odolávají vlhkosti a jsou velmi trvanlivá. Výhody plastových oken jsou také v údržbě. Ta na rozdíl od oken dřevěných, která je nutné lakovat, nevyžadují žádnou další péči.
Aby lidé měli neustálý přísun čerstvého vzduchu, někteří výrobci střešních oken proto navrhli střešní okno s integrovanou větrací klapkou, která zajišťuje přísun čerstvého vzduchu do interiéru, i když je okno zcela zavřené. Tuhle možnost jistě oceníte, pokud jste častěji mimo domov, zejména pokud často jezdíte např. na pracovní cesty.

Pokud vybíráte střešní okna jako úplní laici poprvé, obraťte se i s žádostí o radu na některou ze specializovaných firem na střešní okna, dát pár set korun navíc za to, že Vám poradí i s výběrem, ne jen s montáží, určitě se Vám to vyplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup